Izolácia bazénov a jazierok

Jednou z dôležitých vlastností, ktoré musí konštrukcia bazéna spĺňať, je jej nepriepustnosť a vodotesnosť. Na zaistenie tejto funkcie sa používajú rôzne hydroizolačné systémy. Jednou z možností je aplikácia fóliovej hydroizolácie, ktorá môže plniť aj funkciu vrchnej – kontaktnej vrstvy.

Na izoláciu bazénov používame hydroizolačné fólie, ktoré sú hygienicky nezávadné, majú antibakteriálnu úpravu a ich flexibilnosť nám dovoľuje realizovať izoláciu tých najrozličnejších tvarov, ako pri nových stavbách, tak pri rekonštrukciách. Fólie určené na izoláciu bazénov sa vyrábajú väčšinou v odtieňoch modrej, modrozelenej alebo v neutrálnej bielej farbe. Šírka pásu fólie je 1,3 m, hrúbka fólie používanej do bazénov je 1,5 mm a pre rozmerovú stabilitu a pevnosť je vystužená polyesterovou vysokopevnostnou sieťkou. Povrch fólie môže byť hladký alebo s protišmykovým dezénom, ktorý zvyšuje bezpečnosť v bazéne. Fólia je povrchovo upravená tak, aby jej vrchná vrstva zabezpečovala zníženú priľnavosť nečistôt, čo zjednodušuje údržbu bazéna.

Izolácie na báze mPVC sú v špeciálnych úpravach určené aj pre izolácie záhradných jazierok. Fólia sa vyznačuje ľahkou tvarovou spracovateľnosťou, čo umožňuje izolovanie jazierok rôznych veľkostí a tvarov. Sú odolné voči UV žiareniu, prerastaniu koreňov a voči pôsobeniu mikroorganizmov.